Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/04/screenshot436878.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Турчин спечели титлата в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика – Sportove

Представителят на домакините Адем Асъл спечели титлата в многобоя при мъжете на Европейското първенство по спортна гимнастика в турския курорт Анталия и донесе исторически първи златен медал за страната си.

Асъл, който взе златото на халки на Световното първенство в Ливърпул 2022, триумфира пред родна публика със сбор от 84.965 точки. Турчинът е бронзов медалист в многобоя от континенталния шампионат в Мюнхен 2022.

Той получи оценки от 13.933 на земя, 13.166 на кон с гривни, 15.033 на халки, 15.100 на прескок, 14.300 на успоредка и 13.433 на висилка. Това е първо злато за него в многобоя и първо изобщо за турски гимнастик в историята на Европейските първенства.

В отсъствието на шампиона от миналата година Джо Фрейзър Великобритания стигна до сребърно отличие чрез Джейк Джармън, който има 83.463 точки. Джармън, който е шампион на прескок от миналата година, получи най-високата оценка на този уред – 15.266.

Победителят в квалификациите Иля Ковтун от Украйна завоюва бронза с 83.032 точки и изравни постижението си от Базел 2021.

Световният шампион на прескок Артур Давтян също се представи силно и има 15.100 точки на прескок. Арменецът завърши на четвърто място, само на 0,001 пред изгряващата звезда на Швейцария Ное Зайферт.

Утре Европейското първенство в Анталия продължава с многобоя при жените.