Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/04/screenshot434961.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Христина Вучкова и Фенербахче отнесоха Вакъфбанк в първия полуфинал в ШЛ – Sportove

Христина Вучкова и Фенербахче отнесоха Вакъфбанк в първия полуфинал в ШЛ

Българската волейболистка Христина Вучкова и нейният Фенербахче Опет (Истанбул) са само на крачка от това да се класират за Суперфинала в най-силния европейски клубен турнир – Шампионската лига за жени. Момичетата на Зоран Терзич буквално отнесоха действащите шампионки от Вакъфбанк (Истанбул) с 3:0 (25:10, 25:23, 25:20) в първия мач от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред над 2600 зрители в зала „Вакъфбанк Спор Сарай“ в турския мегаполис.

Срещата-реванш между двата тима е следващия четвъртък (13 април) от 19,00 часа българско време. Фенербахче се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за Суперфинала на ШЛ в Торино.

От друга страна Вакъфбанк трябва да спечели с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. „златен“ гейм.

Христина Вучкова игра цял мач за своя тим и завърши с 5 точки (2 блока, 1 ас и 50% успеваемост в атака) за успеха.

Над всички за Фенербахче бе Мелиса Тереза Варгас със страхотните 19 точки (1 блок, 3 аса и 56% успеваемост в атака – 14) и напълно заслужено бе обявена за MVP на мача. Ана Кристина Менезеш и Арина Федоровцева добавиха още 13 и 12 точки за победата.

За тима на Вакъфбанк единствената на ниво бе италианската звезда Паола Егону със 17 точки (1 блок и 44% успеваемост в атака – 7).

Снимки: CEV.EU