Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/04/screenshot434669.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Спартак Плевен не остави шансове на Черно море – Sportove

Спартак Плевен не остави шансове на Черно море

Тимът на Спартак Плевен надигра Черно море Тича със 102:87 (28:24, 33:16, 20:17, 21:30) като домакин и записа втори пореден успех в първенството.

Победата бе общо 14-а за плевенчани от 26 мача, а поражението бе четвърто поредно и общо 19-о за състава от Варна.

След равностойна първа четвърт домакините напълно овладяха контрола върху мача и нямаха проблеми да стигнат до победата. Още на почивката преднината на Спартак надвиши 20 точки – 61:40.

През второто полувреме разликата достигна 31 точки, като преди последната част Черно море Тича изоставаше с 57:81.

Най-резултатен за домакините бе Николай Стоянов с 18 точки, а Мартин Маринов завърши със 17 точки и 3 борби.

За варненци, които бяха без Лъчезар Тошков, Тач Ънру се отчете с 29 точки, 4 борби и 3 асистенции. Спартак Плевен посреща Шумен в следващия кръг на 8 април.