Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/04/screenshot433441.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Алекс Маркес с първи полпозишън в MotoGP – Sportove

Алекс Маркес с първи полпозишън в MotoGP

Алекс Маркес (Грезини Дукати) спечели първия си полпозишън в MotoGP, след като беше най-бърз в квалификацията за Гран При на Аржентина на мократа писта „Термас де Рио Ондо”. Маркес беше един от тези, които рискуваха със сликове в последните 4 минути на втората част на квалификацията и рискът му се оправда – влажният асфалт му осигури достатъчно сцепление, за да финишира пръв.

Битката за Маркес беше много трудна защото той започна участието си от първата част на квалификацията, а в хода на сесията загуби единия си мотоциклет след падане и избухването на малък пожар в двигателния отсек.

На старта на спринта по-късно на първа редица ще има три мотора на Дукати, след като Марко Бедзеки (VR46 Дукати) и световният шампион Франческо Баная (Дукати) допълниха Топ 3.

Маркес взе първото място с време 1.43,881 минути, Бедзеки остана на 0,172 секунди, а Баная – на 0,858 секунди.

„Беше много опасно, особено на втори завой, където пробвах силна атака, условията бяха повече коварни, отколкото трудни, но рисковете си струваха”, заяви след края на квалификацията Баная.

Страхотна квалификация направи вторият пилот на Ямаха Франко Морбидели, който се класира 4-и, а Топ 6 допълниха Маверик Винялес (Ямаха) и Йон Зарко (Прамак Дукати).

Миналогодишният победител Алейш Еспаргаро (Априлия) остана едва 9-и, на почти 3 секунди от Маркес, а стартиралият от първата част на сесията бивш световен шампион Фабио Куартараро (Ямаха) стигна до 10-ото място.