Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/03/screenshot431549.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Девойките на Чавдар (Троян) с две титли в първия ден на държавния личен шампионат по джудо – Sportove

Девойките на Чавдар (Троян) спечелиха две титли в първия ден на държавния личен шампионат по джудо за младежи в Перник.

Деница Георгиева триумфира при 52-килограмовите след успех над Никол Андонова, а Таня Радулова се наложи над Таня Желева в категория до 57 кг.

При най-леките до 48 кг титлата взе Алекса Георгиева (ЦСКА), а при 63-килограмовите първа стана друга националка Снежана Граматикова (Локомотив, София).

При младежите в категория до 66 кг златото си оспорваха съотборниците от Кодокан (Пазарджик), като първи стана Андрей Ганчев след успех над Стилиян Глушков.

При 73-килограмовите най-добър бе Димитър Господинов (Шун джудо, София), който в решителната схватка победи Мариян Палев от Кодокан. За призовите места в категорията спориха 46 състезатели.

При най-леките до 60 кг първи е Христо Христов (Хасково).

Утре първенството продължава с останалите категории. Срещите започват от 10.00 часа и ще бъдат предавани на живо в ютюб канала на БФ Джудо.