Красимир Миронов: Надявам се да покажем добра игра срещу Етрополе

Отборът на Дунав (Русе) продължава към полуфиналните плейофи във Висшата лига след драматична битка със Звездец (Горна Малина) във втората среща, завършила 3:2 гейма. В първия мач русенци спечелиха с категоричното 3:0 гейма и в полуфиналите ще срещнат Етрополе. Старши треньорът на Дунав Красимир Миронов говори пред BGvolleyball.com за изминалите двубои, както и за предстоящите срещи.

„Класирахме се за полуфинали след две победи. Двата мача обаче бяха съвсем различни – докато в първия мач играхме добре и победихме категорично, във втория мач влязохме неконцентрирани и това ни изигра лоша шега. Получи се едно леко подценяване, защото в първата среща ни беше лесно. Отборът на Звездец е неудобен противник – биха ни 3:0 гейма за Купата, не се представихме добре. В крайна сметка измъкнахме победата и продължаваме напред. Помислихме си, че едва ли не Звездец ще загуби лесно мача, което не беше така. След като не тръгнахме добре, се получи едно напрежение, затова и толкова се усложни. Всичко можеше да се случи.“

„От гледна точка на възстановяването няма да имаме никакви проблеми – достатъчно натренирани сме, повечето момчета са много млади. Въпреки че и техният календар е много натоварен, нямаме никакви проблеми. Фактът, че започваме полуфиналите с гостуване, няма да ни се отрази. Отборът на Етрополе е един от отборите, които преди сезона заяви амбиции за влизане в Efbet Супер Волей, така, че ни очакват два много тежки мача. Сега ще се запонаваме с тяхната игра, досега не сме се срещали. Ще се постараем да се подготвим максимално добре за срещите с тях. Има и реванш, който покаже по-добра игра – заслужено отива на финал.“

„Шансовете ни за финал са 50:50. Тези четири отбора, които се класираха на полуфиналите, са почти равностойни. Единственият ни минус е, че в началото на втория полусезон се разделихме с диагонала си Алекс Николов, който получи оферта от Австрия. Нямаме морално право да го спираме. Това ни е минусът, но с наличния потенциал ще се опитаме да стигнем до финал. Надявам се да покажем добра игра, всичко зависи от нас“, добави Миронов.