Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/02/screenshot424069.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Казанлък с обрат срещу Хектор в „Демакс“ лигата – Sportove

Казанлък с обрат срещу Хектор в „Демакс“ лигата

Волейболистките на Казанлък записаха 9-а победа в първенството на женската „Демакс“ лига. Воденият от Стоян Гунчев тим се наложи като гост над УВК Хектор (София) с 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:17) в среща от 12-ия кръг, играна този следобед в Драгоман.

По този начин „розите“ са 3-и във временното класиране с 9 победи, 3 загуби и 25 точки. Хектор пък е на 7-о място с едва 2 победи, 10 загуби и 6 точки.

В следващия, предпоследен, 13-и кръг от редовния сезон Казанлък гостува на втория отбор на шампионките – Марица 2022, докато столичанки гостуват на Варна ДКС.

Казанлък поведоха с 4:1 в първия гейм, след което домакините от Хектор поеха инициативата и обърнаха в своя полза, като поддържаха преднината си до крайното 25:18. Във втората част играта бе равностойна до 6:6, след което „розите“ доминираха изцяло и изравниха резултата след 25:15. Идентично се развиха и следващите два гейма, които бяха под диктовката на Казанлък, които спечелиха срещата след 25:17, 25:17 и 3:1.