Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/02/screenshot423627.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Сакраменто победи ЛА Клипърс в мач с 351 точки – Sportove

Сакраменто победи ЛА Клипърс в мач с 351 точки

Сакраменто Кингс победи Лос Анджелис Клипърс със 176:175 след две продължения във втория най-резултатен мач в историята на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Малик Монк записа рекорд в кариерата си с 45 точки, а Де’Арън Фокс вкара решаващия кош и завърши с 42 пункта.

Най-резултатният мач в историята на НБА е победа на Детройт Пистънс със 186:184 срещу Денвър Нъгетс след три продължения. Така Кингс излизат на трето място във вечната класация по точки в рамките на един двубой със 176, а Клипърс са четвърти с една по-малко.

Клипърс водеха със 175:169 само 1:57 минути преди края на второто продължение, но Кингс отбелязаха последните седем точки, включително от коша на Фокс при оставащи 36.5 секунди. Лос Анджелис получи последната стрелба в мача, но тя не влезе от зоната за три точки с финалната сирена.

Кауай Ленърд записа личен рекорд за сезона с 44 точки за Клипърс, а Пол Джордж добави други 34. Ръсъл Уестбруук пък дебютира със 17 точки, 14 асистенции и пет борби, преди да бъде отстранен във второто продължение заради нарушения.