Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2023/02/screenshot421095.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Алберт Рамос-Виньолас се класира за четвъртфиналите в Кордоба – Sportove

Алберт Рамос-Виньолас се класира за четвъртфиналите в Кордоба

Защитаващият титлата си Алберт Рамос-Виньолас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в аржентинския град Кордоба с награден фонд 642735 долара.

Поставеният под номер 3 Рамос-Виньолас елиминира във втория кръг сърбина Душан Лайович с 6:4, 2:6, 6:2. Така той очаква мач срещу Жоао Соуза (Португалия), който се справи с шампиона от 2020 година Кристиан Гарин (Чили) със 7:5, 7:6(6), след като постигна обрат след изоставане от по 3:5 гейма и в двата сета.

Носителят на трофея за 2021 година Хуан Мартин Черундоло (Аржентина) се справи със сънародника си и водач в схемата Диего Шварцман със 7:6(6), 6:1.

21-годишният левичар от Буенос Айрес, който през този сезон участва с „уайлд кард“, ще играе на четвъртфиналите срещу боливийския квалификант Уго Делиен, който отстрани представителя на домакините Гуидо Пея с 6:3, 6:4.

Поставеният под номер 2 аржентинец Франсиско Черундоло спаси мачбол и елиминира преминалия през квалификациите свой сънародник Федерико Делбонис с 6:3, 3:6, 7:5.

Делбонис водеше с 5:3 гейма в решаващия трети сет и сервираше за победата, като при получи една възможност да затвори срещата, но не успя, а в последствие допусна и пълен обрат.

Съперник на Черундоло на четвъртфиналите ще бъде шестият в схемата аржентинец Федерико Корея, който спечели срещу Марко Чекинато с 6:3, 3:1 и отказване на италианеца заради травма.