Маями навакса пасив от 16 точки и победи Пеликанс

Лидерът в Югоизточната дивизия Маями продължава да подобрява баланса си, побеждавайки у дома Ню Орлиънс със 100:96 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канадче.

Гостите успяха да вземат първата част с 9 точки разлика, но след това Горещите доминираха и в крайна сметка измъкнаха победата.

Тайлър Хиро беше най-резултатен за успеха с 26 точки и 8 борби и 4 асистенции, Бам Адебайо и Джими Бътлър прибавиха по 18 всеки от тях, а Кайл Лаури остана със 17, но 9 от тях бяха в края на мача и се оказаха решаващите за успеха.

За гостите от Ню Орлиънс Трей Мърфи вкара 17 точки, а литовският център Йонас Валанчунас се отчете с “дабъл-дабъл” от 14 точки и 16 борби.

Отборът на Маями е на шесто място в Източната конференция с 226 победи и 22 загуби, докато Пеликана за четвърти на на Запад с 26 успеха и 21 поражения.