1/4-финал №3 на Money Купа България: Хебър – Черно море 2:0! Следете мача ТУК!!!

Money Купа България 2023 стартира днес в Пазарджик с 4 непредвидими 1/4-финала.

Пазарджик е домакин на Money Купа България 2023 от днес до 22 януари. Турнирът ще се проведе в спортна зала „Васил Левски“ и в него ще участват осем отбора.

В третата1/4-финална среща днес от 18:15 часа ще се срещнат отборите на Хебър (Пазарджик) и Черно море (Варна).

Хебър Пазарджик е настоящият носител на Купата на България след като през януари 2022 година победи с 3:1 Нефтохимик.

новото италианско попълнение на Хебър Джулио Саби започна като титуляр за шампионите. като титуляр се завърна и Николай Николов.

Изненадващо волейболистите на Черно море поведоха с 8:7 и 11:10  в началото на двубоя. Тодор Алексиев изведе шампионите напред при 14:12. „Моряците“ изравниха при 14:14. Троен блок спря атака на Нерман Недков и Хебър поведе с 18:16. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. шампионите вдигнаха темпото и поведоха с 21:17. Пламен Христов взе второ прекъсване за варненци. Блокаут на Норман Недков и 19:21. Страхотна единична блокада на Борис Начев срещу атака на Виктор Йосифов и 20:21. Тодор Алексиев атакува по диагонала от зона 4 за 23:20. Джулио Саби пристъпи линията за атака от втора линия – 23:22. Камило Плачи побърза да вземе прекъсване за Хебър. Мощна атака на Джулио Саби от зона 2 изведе шампионите до геймбол при 24:22. Борис Начев атакува успешно в центъра за 23:24. Нова мощна атака на Джулио Саби донесе успеха на Хебър в първата част с 25:23.

Втората част започна равностойно след техничен блокаут на Симеон Димитров – 4:4. Последваха 4 поредни точки за домакините от Пазарджик – 8:4. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Хебър поведе с 6 точки при 13:7. Грешка в играта на Черно море направи аванса на шампионите 8 точки при 22:14. Джулио Саби  атакува успешно и донесе успеха на Хебър и във втората част с 25:16.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 2:0 (25:23, 25:16)
ХЕБЪР: Александер Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Николов – Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов, Норман Недков, Мартин Павлов, Симеон Димитров, Борис Начев, Траян Иванов – Христо Колев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
Съдии: Хари Салабашян, Кирил Стоянов

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto