Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot413917.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Кадис измъкна равен от Алмерия – Sportove

Кадис измъкна равен от Алмерия

Кадис спечели важна точка в битката за оцеляване срещу Алмерия, завършвайки при домакинството си 1:1. С равенството Кадис продължава да е предпоследен и в “опасната зона”, но вече е с 12 точки, колкото има и първият над чертата – Еспаньол. Алмерия пък е на 13-о място с актив от 17 точки.

Кадис стартира срещата с надежда при евентуален успех да се измъкне от зоната на изпадащите.

Нещата вървяха по план за домакините, стояха равностойно срещу своя съперник и създаваха положения, но в 40-ата минута се пропукаха отбрана и допуснаха попадение. Гонсало Мелеро от Алмерия засече подаване в наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл.

Втората част започна в темпото на първото полувреме и двата отбора продължиха да играят открит футбол. Активната игра на домакините се отплати, когато в 83-ата минута домакините изравниха резултата чрез Лукас Перес, който добута топката във вратата след пресечено центриране от Сърджан Бабич. До края на мача и двата отбора не успяха да отбележат нов гол и завъшиха срещата при равен резултат.

Снимки: Imago