Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot413139.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Далас се разправи с Лейкърс в рамките на една четвърт, стратегията срещу Дончич не проработи – Sportove

Благодарение на изключително представяне в третата четвърт и отбелязани 51 точки в нея, отборът на Далас Маверикс не остави шансове на Лос Анджелис Лейкърс и го победи със 124:115 (21:28, 22:26, 51:21, 30:40) във втория мач от специалната Коледна програма на редовния сезон в НБА. Така тимът на Джейсън Кид записа третата си поредна победа и застана еднолично на шестото място в класирането на Запад с баланс от 18-16, докато „езерняците“ допуснаха четвърта последователна загуба и се намират на 13-ата позиция в таблицата с актив от 13-20.

Преди началото на двубоя бе открита статуята на легендата на Далас Дирк Новицки пред залата на тима – „Американ Еърлайнс Сентър“.

Отборът на Джейсън Кид обаче не започна двубоя никак празнично, тъй като баскетболистите на Лейкърс дублираха Лука Дончич във всяка атака и не му оставяха никакви свободни пространства. Водени от ЛеБрон Джеймс „езерняците“ достигнаха до аванс от 14 точки при 9:23 в началото, като калифорнийци запазиха почти цялата си преднина до края на първото полувреме, което приключи при 43:54 в полза на тима на Дарвин Хам.

През второто полувреме обаче играта на Маверикс претърпя истински ренесанс. Домакините отбелязаха 18 от 25-те си стрелби от игра в третата четвърт, включително 9/13 от тройката, като записаха 13 асистенции срещу само 1 грешка в нападение. По този начин Маверикс реализираха рекордните в историята си на Коледа 51 точки в една част и излязоха напред с 19 точки аванс преди старта на последната четвърт, която се превърна в просто формалност.

Въпреки че бе пазен зорко през целия мач, Лука Дончич реализира 32 точки, към които добави 9 борби и 9 асистенции. Крисчън Ууд завърши с 30 точки, 8 борби и 7 асистенции, Тим Хардауей вкара 23 от 26-те си точки през второто полувреме, а Реджи Бълок също се събуди след почивката и финишира с 14 точки.

ЛеБрон Джеймс бе над всички за Лейкърс с 38 точки, 6 борби и 5 асистенции. Ръсел Уестбрук допринесе със 17 точки и 5 овладени топки, а Остин Рийвс вкара 16 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.