Анадолу Ефес не даде шанс на Панатинайкос

Анадолу Ефес победи с 88:69 (21:13, 21:13, 25:22, 21:21) Панатинайкос като домакин в мач от 15-ия кръг на Евролигата. Успехът е осми за настоящия шампион в най-комерсиалния баскетболен турнир, който има и седем загуби от началото на сезона. Гръцкият гранд е с баланс 6-9.

Срещата в Истанбул започна ударно за домакините, които бързо наложиха темпото си и до почивката не дадоха никакъв шанс на съперника си, като след две части те вече бяха с 16 точки преднина.

След паузата „детелините“ направиха опит да се върнат в мача. Въпреки че изиграха две равностойни четвърти, те не успяха да направят нищо повече.

За Анадолу Ефес Уил Клибърн завърши с дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби, а Василие Мицич вкара 19 точки.

Дуейн Бейкън се разписа с 20 точки за Панатинайкос, а 13 добави Дерик Уилямс.

Снимка: twitter.com/AnadoluEfesSK

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.