Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot412761.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Куп футболисти и елитни рефери върнаха красивия футбол в Блгоевград – Sportove

Куп футболисти и елитни рефери върнаха красивия футбол в Блгоевград

Днес бяха финалните двубои на коледния футболен турнир: „Да върнем красивия футбол в Благоевград“! 12-дневният турнир се проведе на спортен комплекс „Пирин“.

16 отбора взеха участие в турнира, като общият брой участници бе над 230 футболисти и любители на футбола. Участие взеха много бивши и настоящи футболисти като Светослав Дяков, Георги Даскалов, Димитър Петков, Юлиян Попев, Станислав Костов, Китан Василев, Божидар Васев, Борис Иванов, Костадин Илиев, Антон Тунгаров и др.

Наградите бяха раздадени от Светослав Дяков, Юлиян Попев, Красимир Костов, Николай Ризов (Ористил билд – спонсор на турнира ), Георги Иванов и Николай Попниколов (съдии Ефбет лига).

На трето място завърши отборът на „Баш майстора“. Наградата за феърплей получиха младите момчета от „Мирис на есен“. Най-добър вратар на турнира стана Станислав Карадалиев(Ел класико). Най-полезен играч на турнира стана играчът, който не спря да се бори за тима на „Ветераните“, завършили на второ място – Петър Кепов-младши. Голмайстор на турнира стана Кирил Дамбов (Грийн планет), който успя да класира своя тим на 4-то място с 11 гола.

Шампион в надпреварата стана титулуваният клуб „Ел класико“. Въпреки състезателният си характер, организаторите на футболния турнир бяха подготвили кутия за благотворителност за каузата „Да помогнем на Стойчо“, в която събраха 1401 лв и 40 стотинки.

Екипът на „Да върнем красивия футбол в Благоевград“ благодари на всеки състезател, зрител и футболен деятел за оказаната помощ наистина да върнем красивия футбол! Ще се видим догодина!