Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot412439.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Четвъртодивизионен тим измъчи Виляреал – Sportove

Четвъртодивизионен тим измъчи Виляреал

Виляреал беше близо до провал още във втория кръг от турнира за Купата на краля. Срещу четвъртодивизионния Гуйело „жълтата подводница“ стигна до победа с 2:1 едва след продължения. Домакините изненадващо поведоха с попадение на Хосе Кармона Родригес в 14-ата минута, а Жерард Морено изравни от дузпа в 41-ата. През втората част натискът на Виляреал не даде резултат, но малко преди изтичането на редовното време Кике Сетиен пусна в игра Даниел Парехо и Арно Данжума, което се оказа решаващо.

Именно комбинация между двамата доведе до победния гол на Данжума в 93-ата минута, а в 103-ата Алекс Лоренсо от Гуйело получи червен картон.

Останалите отбори от Ла Лига също се класираха за третия кръг. Хетафе надви с 2:0 Диоцесано с два гола на Мунир Ел Хадади. Майорка елиминира Реал Унион след минимален успех с 1:0, а попадението реализира Даниел Родригес в 20-ата минута. Със същия резултат Атлетик Билбао победи Сестао. Точен за баските беше ветеранът Раул Гарсия.

Елче срази Гуадалахара с 3:0 след попадения на Пере Мия, Есекиел Понсе и Тете Моренте. Еспаньол пък победи с 1:0 Атлетико Пасо, а гола вкара Нико Меламед в 80-ата минута. В другите мачове Интерсити подчини Мирандес с 2:0, а Картахена отстрани Алкоркон след изпълнение на дузпи.