Миньор 2015 триумфира в дербито със Своге

Миньор 2015 остава начело в класирането на ББЛ А група и единствен без загуба, след като взе дербито със Спортист Своге с 99:85 за 11-ата си поредна победа.

Още през първата четвърт тимът от Перник дръпна с двуцифрена преднина, а след десет минути игра водеше с 33:29. Разликата на няколко пъти става 11 през втория период, но Спортист успя да изравни в края на полувремето, преди кош със сирената на Бързаков да изведе отново отбора му напред при 55:53. Миньор обаче остана без треньора си Георги Младенов, който си тръгна на почивката.

Баскетболистите на Емил Горанов стигнаха до пълен обрат след паузата, но не успяха да задържат дълго водачеството си и преди решителната четвърт предимството отново бе за опонента им – 84:77. Последната част бе белязана с доста повече пропуски и от двата тима, но този от Перник продължи да увеличава аванса си и спечели.

Георги Бързаков завърши с 34 точки и 7 борби за успеха. Кристиян Ставрев реализира 20 точки, 14 има Мартин Мандалски, а 10 и 12 асистенции записа Милен Дудев.

Дабъл-дабъл от 28 точки и 13 борби за Спортист направи Дамян Стоянов. Борис Матраков записа 19 с 16 и 9 борби е Симеон Ценов, а Иван Ценов има 15 точки и 7 борби.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.