Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot410941.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Шест титли и общо 29 медала спечелиха българските състезатели от турнир по спортна гимнастика в Сърбия – Sportove

29 медала, от които 6 златни, 14 сребърни и 9 бронзови, спечелиха българските състезатели в 13-о издание на международния турнир по спортна гимнастика „Лаза Кръстич и Марица Джелатович“ в Нови Сад (Сърбия).

България участва с 33 гимнастици, а надпреварата е за възрастите от 10 до над 16 години.

Сребърни медали в многобоя в различните възрастови групи завоюваха Михаил Божанин, Алек Саров, Николас Наков и Максим Казанджиев.

Божанин е също шампион на висилка, втори на прескок, трети на земя и трети на успоредка, Саров е първи на прескок, втори на висилка и трети на земя, Наков е първи на висилка, втори на халки и трети на успоредка, а Казанджиев спечели също злато на успоредка, сребро на прескок и бронз на халки.

При момичетата Емилия Асенова е втора на прескок, София Божилова взе златен медал на земя, Кристин Кръстева е втора на смесена успоредка, а Цветомира Начева стана трета на греда.