Пламен Стайков спечели рали-спринт “Пампорово 2022”

Пламен Стайков и Рафи Кадир с Шкода Фабия R5 спечелиха рали-спринт “Пампорово 2022”, като записаха първо време и в четирите отсечки на състезанието. На второ място и на 1,10 минути от победителите останаха Костадин Щерев/Николай Арабаджиев със Субару Импреза. Третата позиция остана за Антон Тиков и Александър Спиров (Шкода Фабия R5), които се удариха в първата отсечка, а в последната спукаха гума и на финала завършиха на 2,10 минути от победителите.

В състезанието стартираха 13 екипажа като всички успяха да стигнат до финала.

4-о място в общото класиране и първа позиция в клас RC4 спечелиха Екатерина Стратиева/Георги Аврамов с Опел Корса Rally 4, като тяхната битка с Никола Мишел/Петър Сивов (Пежо 208 Rally 4) се оказа най-оспорвана – 12,7 секунди в битката за 4-ата позиция.

Топ 6 допълниха Петър Йорданов/Любка Йорданова (Хюндай i20 Купе), които спечелиха и първото място в клас RC5.

В състезанието дебютира и 18-годишната Анджелина Попова с навигатор брат й Виторио Попов (Ситроен Саксо), като двамата завършиха на 12-о място в общото подреждане.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите състезания от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, на живо, само в ефира на MAX Sport.