Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/12/screenshot409724.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Ето с какво се отчете Меси за 1000 мача в кариерата си – Sportove

Ето с какво се отчете Меси за 1000 мача в кариерата си

При снощния успех над Австралия с 2:1 суперзвездата на Аржентина Лионел Меси се превърна в един от малцината футболисти в историята, изиграли поне 1000 мача в професионалната си кариера.

Зад този огромен брой двубои стои главозамайваща статистика, свързана с представянето на Меси в тях. Нападателят има внушителните 789 попадения, към които се прибавят и 348 асистенции. Така той има директен принос за общо 1137 голове в своята кариера.

Така Бълхата бележи по гол на всеки почти 104 игрови минути. Ако към попаденията се причислят и асистенциите му, то Лео прави едното от двете на всеки 72 игрови минути. За 1000 мача той има цели 683 победи, 191 равенства и само 126 загуби. В тях той е спечелил изумителните 41 трофея на клубно и национално ниво.

Разбира се, веднага започнаха съпоставки как се е представил големият му съперник Кристиано Роналдо в първите си 1000 срещи. Макар и неговата статистика да е възхитителна, португалецът отстъпва на Меси и по голове (725), и по асистенции (216), и по трофеи (31).