Едмънтън надви Чикаго в голов спектакъл

Едмънтън Ойлърс спечели с 5:4 гостуването си на Чикаго Блекхоукс в най-резултатния мач в НХЛ тази нощ.

Голове в първата третина на мача нямаше, но веднага след старта на втората Леон Драйсайтл откри за канадския тим. Райън Нюджънт Хопкинс покачи на 2:0 в десетата минута на втората третина, преди Борис Качук да върне едно попадение за Чикаго.

Конър МакДейвид и Матиас Янмарк доведоха резултата до 4:1 в третата третина, но Чикаго отговори с два гола за 21 секунди на Макс Доми и Макензи Ентуисъл, за да намали на 3:4.

Драйсайтл вкара нов гол за Едмънтън пет минути преди края, а Доми отново даде надежда на домакините 99 секунди преди финалната сирена.

Това обаче бе всичко в головия спектакъл и Чикаго не успя да се добере до равенството, инкасирайки деветата си загуба в последните десет мача.