Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/11/screenshot408404.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Въпреки загубата селекционерът на Дания не губи надежда – Sportove

Въпреки загубата селекционерът на Дания не губи надежда

С два гола на Килиан Мбапе Франция победи Дания и се превърна в първия отбор, класирал се във фазата на директните елиминации на Мондиал 2022. “Червеният динамит” може да съжалява за изгубената точка, защото резултатът беше 1:1 само четири минути преди края на редовното време.

Въпреки това селекционерът на датчаните Каспер Юлманд смята, че “петлите” са спечелили заслужено срещата.

„Футболът е игра на детайли и днес ние не бяхме перфектни.

Понякога везните се накланят на една страна, а понякога – на друга. Днес Франция заслужаваше повече победата, но не с много“, каза Юлманд, цитиран от „Екип“.

Днешното попадение, което бе дело на Андреас Кристенсен, се превърна в първото, което Дания отбеляза на настоящото Световно първенство. Хюлманд обаче твърди, че “червеният динамит” не се е предал.

„Днес Брейтуейт бе най-близо до гола, Долберг се движеше добре, а Корнелиус имаше положение през първата част. Харесвам много нападателите ни и те ще докажат класата си.“, продължи Хюлманд.

„Световното първенство е най-трудният турнир. Истината е, че срещу Тунис не бяхме на ниво. Днес играхме по-добре. Имаме още един мач срещу Австралия, не губим надежда“.

Датският селекционер добави, че капитанът Симон Кяер не е играл заради неразположение, предизвикано от контузия. Все още не е ясно дали бранителят ще бъде разположение на Хюлманд за последния двубой от груповата фаза.

Снимки: Imago