Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/11/screenshot404600.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Левски усети вкуса на победата в Бургас – Sportove

Левски усети вкуса на победата в Бургас

Левски записа първа победа от началото на сезона, налагайки се с 81:70 (28:16, 17:17, 21:18, 15:19) над Черноморец като гост в мач от петия кръг на НБЛ. До момента сините бяха с три загуби в първенството, а „акулите“ са с баланс 2-3.

Баскетболистите на Димитър Ангелов наложиха темпото си в началото на срещата и след първата част вече бяха натрупали аванс от 12 точки. Втората част обаче изглеждаше различно, като двата тима бяха равностойни, отбелязвайки си по 17 точки.

След почивката Левски отново успя да поведе и да добави още 3 точки към преднината си, правейки я 15 точки. Въпреки че „сините“ загубиха последната четвърт, домакините не успяха да стигнат до обрат.

Лъчезар Димитров завърши с 21 точки за Левски, Николай Михайлов вкара 15, а с дабъл-дабъл се отличи Алан Арнет – 13 точки и 13 борби.

За Черноморец Николай Титков вкара 21 точки, Мунис Туту добави 14.