3 от 3 за Етър 64 в женското хандбално първенство

Етър 64 надделя над гостуващия новак Васил Левски (Нови Пазар) с 35:25 (16:7) и продължи перфектната си серия и след третия кръг в женското хандбално първенство на България.

Великотърновки остават едноличен лидер в класирането с пълен актив от 6 точки.

Гостенките започнаха по-добре мача и възползвайки се от някои колебливи изяви на съперника успяха да дръпнат с 4:2 в 13-та минута. До почивката, обаче, Етър пое контрола и след серия от 10:1 в следващите малко повече от десет минути обърна до 12:5.

Домакините продължиха да доминират и в средата на втората част вече водеха с 28:13, с което окончателно предрешиха крайния изход.

Миглена Христова наниза 10 гола за победителките, а Александра Замишляк добави 9. Благовеста Йосифова вкара 8 пъти за тима на Васил Левски.

В друга среща от кръга новосформираният клуб Търновград постигна първата си победа в елита след 31:22 (17:11) над гостуващия Сливница.

В дербито на кръга утре Свиленград приема шампиона Бяла в повторение на финала за титлата от миналия сезон.