Марек измъкна победа над Черно море на старта на Efbet Супер Волей

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигнаха първа победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим се наложи над Черно море (Варна) с 3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:23) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

В следващия кръг дупничани гостуват на Пирин (Разлог) в дербито на Югозапада, докато Черно море са домакини на ЦСКА. И двете срещи са в събота (22 октомври) съответно от 18,00 и 19,00 часа.

В начало на първия гейм Марек поведе с 9:7, след което варненци обърнаха. След средата на частта – 14:12, последва равенство, което се запази в следващите минути. В края, обаче, дупничани се мобилизираха и задържаха темпото, реализирайки четири поредни точки от 21:23 до крайното 25:23. Домакините поведоха и във втората част, след което Черно море отново изравни и взе аванс от 13:11. В следващите минути гостите владееха положението, но след 20:17 дупничани се събраха и стопиха преднината. След това борбата продължи точка за точка, като драмата бе до последно, но в крайна сметка „моряците“ измъкнаха гейма с 27:25 и изравниха 1:1.

Дупничани тръгнаха ударно и в третия гейм, като поведоха с 5:1, след което постепенно Черно море изравни при 6:6. Впоследствие, играчите на Пламен Христов поведоха с 11:8, но не успяха да удържат преднината си. В средата на гейма борбата бе за всяка точка, но Марек за пореден път излезе от ситуацията. Марек взе добро предимство от 20:16, обаче варненци я скъсиха на едва точка. Това сякаш нахъса играчите на Марек, които стигнаха първи до геймбол при 24:21, но не съумяха да затворят частта и се стигна до 24:24. Напрежението се запази, но дупничани демонстрираха повече воля и дух и измъкнаха гейма след 29:27. В четвъртата част Марек продължи диктува играта. Въпреки напора на Черно море, те успяха да останат стабилни. В края варненци се мобилизираха и стопиха разликата на едва точка при 21:20. Ситуацията се повтори още веднъж, но в крайна сметка Марек спечели след 25:23 и 3:1.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:23)

МАРЕК: Георги Бъчваров, Кристиян Христов, Лука Костик, Златан Йорданов, Любчо Янков, Ивайло Дамянов – Димитър Механджийски-либеро (Кирил Колев, Иван Тасев)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ЧЕРНО МОРЕ: Симеон Димитров, Мартин Павлов, Траян Иванов, Борис Начев, Стилиян Асенов, Норман Недков – Христо Колев-либеро (Данаил Димов, Иван Манолов, Преслав Йорданов, Йоан Кайряков)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.