Борислава Христова и Сепси с поражение в квалификациите за Евролигата

Българката Борислава Христова и нейният румънски тим Сепси претърпяха поражение от гръкия Олимпиакос с 54:73 (15:20, 16:19, 8:19, 15:15) в Белград (Сърбия) в първа среща от квалификационна група „А“ за влизане в Евролигата по баскетбол за жени.

Христова завърши със 7 точки, 1 борба и 1 асистенция за 32 минути на терена.

Олимпиакос поведе с 39:31 на почивката, а преди последните 10 минути авансът на гръцкия състава бе 58:39. Най-голямата разлика в двубоя достигна 26 точки.

Най-резултатна за Сепси беше Мария Йесперсен с 18 точки и 5 борби, а за състава на Олимпиакос с 31 точки, 13 борби и 3 асистенции се отчете Меган Густафсон.

Главен съдия на мача бе българинът Венцислав Великов, а сред техническите делегати на мачовете в Белград ще бъде и генералният мениджър на Българската федерация по баскетбол Елеонора Рангелова.

Третият отбор в квалификационна група „А“ е сръбският Цървена звезда, който ще бъде съперник на Сепси тази вечер. Надпреварата се провежда в три дни, като само първият в класирането ще се класира за групите на Евролигата на ФИБА.