Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/09/screenshot396594.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Нюкасъл не успя да победи в шести пореден мач в Премиър лийг – Sportove

Нюкасъл не успя да победи в шести пореден мач в Премиър лийг

Нюкасъл записа шести пореден мач в Премиър лийг без успех, след като завърши 1:1 с Борнемут на „Сейнт Джеймсис Парк“ в двубой от осмия кръг. През първото полувреме на два пъти гредите спираха домакините, а и Нето направи две страхотни спасявания. Филип Билинг шокира домакините в 21-вата минута, а пет след това Александър Исак изравни от дузпа. Борнемут продължава да се представя стабилно при временния мениджър Гари О’Нийл, който спечели пет точки в първите си три мача, след като замени Скот Паркър след 0:9 от Ливърпул.

Еди Хау бе направил две промени в своят състав в сравнение с нулевото равенство с Кристъл Палас преди две седмици. Бруно Гимараеш се завърна след контузия и започна като титуляр, а Дан Бърн замени с центъра на защитата новото попълнение Свен Ботман, който остана на пейката.

Маркос Сенесе започна на мястото на контузения Лойд Кели в състава на Борнемут.

„Свраките“ очаквано бяха по-активният отбор, но Борнемут се защитаваше добре преди почивката и шансовете пред домакините не бяха много. Дори първият такъв  се откри пред гостите в 15-ата минута, когато Тавърниър засече с глава центриране на Земура, но топката премина встрани от целта. Нюкасъл бе близо до гола в в 27-ата минута, когато Трипиър за пореден път изпълни прекрасно пряк свободен удар, но топката срещна гредата. В 43-тата минута гредата за втори път спаси гостите след удар на Жоелинтон, а след това Нето направи две последователни блестящи спасявания след изстрели отново на Жеолинтон и на Гимараеш.

Нюкасъл владееше още повече топката след почивката. В самото начало Фрейзър пропусна добра възможност, но в 62-рата минута „Сейнт Джеймсис Парк“ замлъкна, след като Билинг засече на близката греда перфектно центриране на Земура. Поуп само успя да изгледа топката как влиза във вратата му – 0:1.

Само две минути след това Лерма игра с ръка след центриране на Трипиър. След намесата на ВАР главният рефер Крейг Поусън бе привикан на монитора, след което той съвсем правилно отсъди дузпа. Александър Исак бе безупречен от бялата точка за 1:1.

До края обаче Нюкасъл не успя да стигне до пълен обрат и така записа шести пореден мач без успех. Единствената победа на „свраките“ през този си сезон си остава в първия кръг срещу Нотингам Форест.

Снимки: Imago