Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/09/screenshot394953.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Наполи 4:1 Ливърпул, Диас върна едно попадение – Sportove

Наполи 4:1 Ливърпул, Диас върна едно попадение

Наполи и Ливърпул играят при резултат 4:1 на стадион „Диего Марадона“ в Неапол в среща от група А на Шампионската лига. Пьотър Жиелински откри резултата в петата минута от дузпа, а Андре-Франк Замбо Ангиса удвои аванса в 31-ата минута. Между двете попадения Виктор Осимен пропусна дузпа. Нигериецът се контузи, а влезлият на негово място Джовани Симеоне се разписа минута преди почивката.

В самото начало на второто полувреме Жиелински отбеляза втория си гол в мача, а малко по-късно Луис Диас върна едно попадение за гостите.

Домакините стартираха вихрено и още след 44 секунди можеха да водят. Виктор Осимен бе изведен зад защитата, преодоля излезлия Алисон, но от малък ъгъл нацели гредата. Малко по-късно нападателят отново бе потърсен с дълго подаване, но този път вратарят на „червените“ излезе навреме и изби топката. Атаките към вратата на гостите не спираха и в четвъртата минута се стигна до удар на Политано от добра позиция. Топката бе отклонена от ръката на Милнър и мина покрай вратата, но бе отсъдена дузпа, която Пьотър Жиелински реализира.

Ливърпул изглеждаше объркан и имаше сериозни проблеми в защита. Мърсисайдци правеха някакви опити да атакуват, но допускаха грешки в решителни моменти. Отбраната на „червените“ за пореден път изпусна Осимен, той напредна и падна в наказателното поле след съприкосновение с Ван Дайк. Играта продължи, а нападателят лежеше на терена. При спирането на играта съдията отиде да види ситуацията на монитор и отсъди втора дузпа за домакините. Осимен застана зад топката и пропусна, като Алисон направи спасяване.

Пропускът от бялата точка спря за кратко устрема на Наполи и в следващите минути отборът на Юрген Клоп взе инициативата. Грешките обаче продължиха и в играта на гостите. Мохамед Салах не успя да спре топката, когато бе изведен отлично. Удар на Александър-Арнолд пък не затрудни особено Мерет.

Джо Гомес допусна две огромни грешки само в рамките на няколко минути. Първо топката му бе открадната от Осимен пред наказателното поле. Нападателят подходи с липса на егоизъм и подаде на Кварацхелия. Ударът на грузинеца бе избит пред голлинията от Ван Дайк. Втората грешка на Гомес обаче бе наказана. Този път той загуби топката от Кварацхелия. След това кълбото се озова в Ангиса, който направи двойно с Жиелински и прати топката покрай Алисон за 2:0.

След втория гол Ливърпул показа признаци на съживяване. Мерет отрази удар с глава на Ван Дайк, а Елиът не успя да засече по най-добрия начин центриране на Милнър. Малко преди почивката Осимен трябваше да напусне терена поради контузия. Нападателят, който бе под въпрос за мача, бе заменен от Джовани Симеоне. Малко след влизането си аржентинецът, който пристигна от Верона през лятото, ознаменува дебюта си в Шампионската лига с гол. Попадението дойде след великолепна работа на Кварацхелия, който развинти защитата на мърсисайдци.

НАПОЛИ – ЛИВЪРПУЛ 4:1
1:0 – Жиелински (5-д)
2:0 – Ангиса (31)
3:0 – Симеоне (44)
4:0 – Жиелински (47)
4:1 – Диас (49)

НАПОЛИ: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Мин-Жае, Марио Руи, Лоботка, Ангиса, Политано, Жиелински, Кварацхелия, Осимен
ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Милнър, Елиът, Диас, Салах, Фирмино

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от УЕФА Шампионска лига във вторник, на живо, само в ефира на MAX Sport.

Снимки: Imago