Хайдук се развихри и помете Славен (Белупо) за едно полувреме, Кристиан Димитров не влезе в игра

Хайдук (Сплит) спечели с категоричното 5:1 в домакинството си на Славен (Белупо) от 8-ия кръг на първенството на Хърватия. Българският национал Кристиан Димитров бе в групата за мача, но не влезе в игра за домакините.

Славен поведе в края на първото полувреме с гол на Арбер Ходжа, но това като че ли само ядоса домакините, които излязоха пределно мотивирани и пометоха своя съперник през втората част.

Ян Млакар изравни в 51-ата минута, след това Давид Чолина изведе тима си напред в 60-ата минута, а Яни Атанасов бе автор на третото попадение за домакините. В края Никола Калинич довърши съперника с нови два гола в 81-вата и 93-тата минута. Гостите пък играха с човек по-малко от 56-ата минута, когато Ходжа бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Това бе важна победа за Хайдук, който излезе на 3-тото място с 12 точки и се доближи на 2 от днешния съ съперник, който е на 2-рото място с 14 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 22 точки.