Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/09/screenshot394226.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Сребро за Изабела Янкова бе достатъчно, за да си тръгне с подиум за годината – Sportove

Сребро за Изабела Янкова бе достатъчно, за да си тръгне с подиум за годината

Днес се проведе последният осми кръг от Световната купа по планинско колоездене в дисципината спускане в алпийския курорт Вал ди Соле. Италианският байкпарк за поредна година предложи на карачите кошмарно трасе, с характерните за него огромни камъни, през които състезателите трябва да преминат за отрицателно време.

Българската звезда в даунхила Изабела Янкова успя да завърши сезона с добро каране и време от 4:46.210, което я изкачи на второто място при девойките.

Среброто бе достатъчно на представителката на младежкия клон на Specialized – Gen-S, за да може тя да си прибере третото място в крайното класиране.

Пред нашето момиче в Overall-а се наредиха победителката в Италия Грейси Хамстрийт от Norco и Фиби Гейл от Canyon, която не стартира днес.

Златото при жените Елит днес получи Мириям Никол (Commencal), но само със 60 точки преднина Камил Бланш (Dorval Commencal) стана №1 в своята категория за края на годината. В ожесточената битка при мъжете Лорис Вержие (Trek) успя да си спечели първото място днес със 3:39.774. Все пак обаче Амари Пиерон (Commencal) надви всички в борбата за общото класиране, въпреки че завърши към последните места във Вал ди Соле. Неговият пряк опонент в двубоя за титлата – Фин Айлс (Specialized) остана извън уравнението, след като не стартира в италианския курорт.

След невероятна година шампион в категорията на младежите стана състезателят на Santa Cruz Syndicate Джаксън Голдстоун.