Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/08/screenshot393136.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Малинов със силен мач при победа на Льовен – Sportove

Малинов със силен мач при победа на Льовен

Кристиян Малинов игра 81 минути за Льовен в домакинството на Остенде от шестия кръг на белгийската Юпилер лига. Българският национал беше сред най-добре представилите се футболисти на тима си, който спечели с 2:1 и заема 4-то място във временното класиране, на 3 точки зад лидера Генк.

Шотландецът Фрейзър Хорнби изненадващо даде преднина на Остенде в 5-ата минута, а Льовен стигна до обрат през втората част. Новото попълнение от Тенерифе Марио Гонсалес вкара за 1:1 още в дебюта си, а в последните секунди на редовното време Матийо Мертенс осигури успеха на домакините.

Водачът Генк разгроми с 4:0 като гост Серен. Брайън Хейнен пропусна дузпа в средата на първото полувреме, но след това отборът на Вутер Вранкен нямаше никакви проблеми да запише петата си победа през сезона. Серкъл Брюж на Димитър Велковски направи 1:1 със Зюлте Варегем, но българският защитник не игра, а Сент Трюйден се наложи с 3:1 над Мехелен и се изкачи в горната половина на таблицата.

Снимки: photonews