Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/08/screenshot392382.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
България U17 и Словакия U17 сътвориха голово зрелище без победител – Sportove

България U17 и Словакия U17 сътвориха голово зрелище без победител

Юношеският национален отбор на България до 17 години успя да се добере до равенство 3:3 срещу Словакия U17 в контролна среща, играна под проливен дъжд на основния терен в Национална футболна база „Бояна“ днес. „Лъвчетата“ изоставаха с два гола пасив, но с активни действия в края на мача успяха да избегнат поражението.

Селекционерът Йордан Петков заложи практически на изцяло нов състав в сравнение с тима, участвал преди няколко месеца на Евро 2022 в тази възрастова категория. Въпреки липсата на синхрон, нашият тим бе равностоен на силния съперник, който се отличаваше с впечатляващи физически данни.

Наводненият терен доведе до грешка в нашата отбрана в 38-мата минута, която позволи на гостите да открият. Въпреки това България започна мобилизирано втората част и почти веднага Жечко Желязков успя да изравни, след като добави избита топка от вратаря Хюдок.

Последваха силни моменти за словашкия тим, който първо от фал, а след това при неразбирателство в нашата отбрана поведе с 3:1. Финалният щурм на „лъвчетата“ обаче даде резултат и с две попадения на Симеон Шишков (от дузпа и от фал), второто от които в добавеното време, успя да се добере до равенството.

Втората проверка между България U17 и Словакия U17 е на 25 август от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 12. Марио Младенов, 2. Кристиян Йорданов (59 – 14. Александър Божилов), 3. Стоян Пергелов, 4. Теодор Минчев, 5. Симеон Шишков, 7. Константин Димитров (54 – Александър Димитров), 10. Джанер Садетинов (47 – Кирил Георгиев), 11. Адриан Райчев (36 – 17. Жечко Желязков), 13. Мартин Ситев, 19. Кубрат Йонашчъ, 21. Васил Казалджиев

Селекционер: Йордан Петков

Снимка: bfunion.bg