Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/06/screenshot382760.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Лига на нациите: България – Австралия 2:2! Следете мача ТУК!!! – Sportove

Лига на нациите: България – Австралия 2:2! Следете мача ТУК!!!

Волейболистите от националния отбор на България излизат тази вечер от 20,00 часа срещу Австралия в “Арена Армеец” в София в мач от Група 4 на Лигата на нациите.

Възпитаниците на Николай Желязков ще се опитат да спечелят втори успех в тазгодишното издание на турнира и то срещу пряк съперник за оставане в турнира и през следващия сезон.

България се наложи над Иран с 3:0 в първия се двубой в София във вторник.

Австралия пък поведе, но загуби от Канада с 1:3 в “Арена Армеец”.

България поведе с 3:1 в началото на двубоя след атака на Радослав Парапунов. Блокада на Николай Колев и 6:3. Още една блокада на Алекс Николов – 7:3. Трета поредна българска блокада направи резултата 8:3. Дейвид Престън взе прекъсване за Австралия. Радослав Парапунов изведе България напред с 5 точки при техническото прекъсване – 12:7. Единична блокада на Георги Сеганов – 13:7. Ас на Мартин Атанасов – 15:8. Австралийците намалиха до 13:16. Николай Желязков взе прекъсване за България. Николай Колев атакува успешно в центъра – 17:13. Троен блок спря атака на Алекс Николов – 17:16. Австралия изравни при 17:17. Атака в аут на Николай Колев и гостите поведоха с 18:17. Единична блокада на Стефан Чавдаров и равенство при 19:19. Атака на Стефан Чавдаров и 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и 21:20. Мартин Атанасов атакува от зона 4 за 22:20. Блокада на Светослав Гоцев – 23:20. Ас на Стефан Чавдаров и геймбол за националите при 24:20. Пайп на Александър Николов и 25:21 за България в първата част.

Ас на Алекс Николов даде началото на втората част с – 1:0. Австралийците обърнаха развоя и поведоха с 5:2. При 3:7 Светослав Иванов замени Алекс Николов. Мартин Атанасов сгреши в атака и Австралия поведе с 9:3. Николай Желязков взе прекъсване за България. Денис Каряген атакува по блокадата за 4:9. Атака на Светослав Гоцев – 5:9. Ас на Лоренцо Поуп и Австралия поведе с 10 точки при 16:6. австралийците поведоха с 22:10. Ас на Мартин Атанасов – 11:22. Гостите стигнаха до геймбол при 24:12. Добромир Димитров би сервис в аут и Австралия спечели втората част с категоричното 25:13.

Българските волейболисти поведоха с 6:4 в началото на третата част. Неочаквана атака на Георги Сеганов и 7:5. пайп на Алекс Николов и 9:7. България поведе с 12:11 при техническото прекъсване. Пайп на Мартин Атанасов и равенство при 13:13. Алекс Николов атакува по блокадата за 14:14. Пайп на Лоренцо Поуп и австралийците поведоха с 19:16. Успешна блокада на Аспарух Аспарухов – 17:20. България намали до 18:20, след като гостите докоснаха мрежата. Ас на Макс Стейпълс и геймбол за „кенгурата“ – 24:21. Алекс Николов атакува по диагонала за 22:24. Светослав Гоцев би начален удар в аут и Австралия спечели третата част с 25:22.

В началото на третата част Аспарух Аспарухов заигра като диагонал на разпределителя. Ас на Джеймс Уиър и Австралия поведе с 5:2 в началото на 4-ата част. Атака на Николай Колев в центъра – 3:5. При 3:7 Николай Желязков взе прекъсване за България. Пайп на Алекс Николов – 5:7. Светослав Гоцев атакува остро в центъра за 6:7. Алекс Николов атакува мощно от зона 4 и равенство 8:8. Отлична атака на Аспарух Аспарухов и 9:8. Блокада на Светослав Гоцев – 10:10. Джеймс Уиър хвана на блок атака на Николай Колев и Австралия дръпна с 2 точки при техническото прекъсване – 12:10. Аспарух Аспарухов атакува от зона 2 по правата за 13:14. Мартин Атанасов пусна технично над тройна блокада за 14:15. Атака в центъра на Светослав Гоцев и 15:16. Ас на Алекс Николов изравни резултата при 19:19. Дейвид Петерсън взе прекъсване за гостите. Остра атака в центъра на Николай Колев – 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и България поведе с 21:20. Троен български блок и 22:20. Ас на Добромир Димитров – 23:20. Остра атака в центъра на Светослав Гоцев и геймбол за националите при 24:20. Нова блокада на Светослава Гоцев и 25:20 за България.

Две поредни атаки на Николай Колев и България поведе с 2:1 в тайбрека. Аспарух Аспарухов атакува по правата от зона 2 за 4:3. Мартин Атанасов остана без блокада от зона 4 и 5:3.

БЪЛГАРИЯ – АВСТРАЛИЯ 2:2 (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 4:3)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
АВСТРАЛИЯ: Аршдийп Досанж, Томас Хептинстал, Лоренцо Поуп, Макс Стейпълс, Бо Греъм, Джеймс Уиър – Люк Пери-либеро
Старши треньор: ДЕЙВИД ПРЕСТЪН.

Гледайте най-вълнуващите волейболни двубои от Лигата на Нациите (мъже и жени), на живо, в ефира на MAX Sport.

Снимки: Борислав Цветанов