Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/06/screenshot382448.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Лудогорец 1:0 Гройтер Фюрт, „орлите“ с гол от съблекалнята – Sportove

Лудогорец 1:0 Гройтер Фюрт, „орлите“ с гол от съблекалнята

Лудогорец и Гройтер Фюрт играят при 1:0 в контрола на австрийска земя.

Това е втората проверка на „орлите“ в Австрия. Преди няколко дни те надиграха с 1:0 втородивизионния БВ Линц.Германците, които изпаднаха от Бундеслигата, вече играха с български отбор през лятото, надделявайки с 4:1 над ЦСКА.

Родният шампион започна ударно проверката и откри резултата още в първата минута. Рик проби през центъра на терена и изведе отлично с дълъг пас Текпетей зад гърба на германската отбрана. Крилото овладя и с майсторски диагонален шут вкара за 1:0.

Лудогорец бе близо до втори гол в 7-ата минута след самостоятелен пробив и шут на Доминик Янков от границата на големия пеналт, но Шафран изби.

Плеймейкърът на „орлите“ пробва нов удар в 19-ата минута, но вратарят на Гройтер Фюрт улови. Последва атака на германците, която Аке завърши с опасен удар покрай дясната греда. След него се оказа, че има рикошет и съперникът на Лудогорец изпълни корнер.

В 23-ата минута Аке поправи мерника си и вкара топката във вратата на разградчани, но попадението не бе зачетено заради засада. Само 120 секунди по-късно българският тим като по чудо не вкара втори гол. Сантана подаде на Рик, който напредна по лявото крило и пусна топката покрай вратаря, но и покрай външната страна на лявата греда.

ЛУДОГОРЕЦ – ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:0

1:0 Бърнард Текпетей 1

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Серджио Падт, 4 Сисиньо, 7 Алекс Сантана, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тисера, 14 Дени Гропер, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 37 Бернард Текпетей, 64 Доминик Янков, 73 Рик Джонатан

ГРОЙТЕР ФЮРТ: 25 Леон Шафран, 3 Калид Мамби, 5 Осама Хадади, 8 Нилс Зюферт, 10 Бранимир Хргота, 17 Люсиен Литбарски, 21 Тимоти Тилман, 23 Юнг, 27 Джан Лука Итер, 31 Девин Англебергер, 39 Рагнар Аке