Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/05/screenshot376883.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Победа и загуба за Симеон Терзиев в Хърватия – Sportove

Победа и загуба за Симеон Терзиев в Хърватия

Симеон Терзиев записа победа и загуба в началото на своето участие на турнира ITF M25 в Осиек (Хърватия). В надпреварата на двойки 19-годишният ни тенисист и неговият партньор Вячеслав Белински (Украйна) спечелиха с 6:4, 6:4 двубоя си срещу Анте Чикоевич (Хърватия)/Алекса Гаич (Сърбия). Така двамата се класираха за четвъртфиналите, където ще се изправят срещу хърватската двойка Лука Микрут/Мили Поличак.

На сингъл Терзиев за първи път за сезона игра в основна схема на турнир от такъв ранг.

Той загуби с 6:7, 6:3, 2:6 от Патрик Юрина (Хърватия). Българинът Допусна ранен пробив в първия сет, но успя да го върне и да стигне до тайбрек. В него съперникът му беше по-точен и излезе напред в резултата. Терзиев отговори с четири поредни гейма на старта на втората част. След като спечели сета обаче нивото на представянето му отново спадна и той стигна само до два гейма и решаващия трети сет.

Гледайте всички най-вълнуващи тенис двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport.