Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot372949.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Шумен се справи с Черно море за финал на сезона – Sportove

Шумен се справи с Черно море за финал на сезона

В сблъсък между отборите на девето и десето място в редовния сезон на НБЛ – Шумен и Черно море Тича, домакините надделяха с 66:58 (14:14, 21:20, 17:17, 14:7). И двата състава приключват участието си в първенството, тъй като не се класираха за плейофите. Шумен записа 4 победи и 23 загуби, а варненци са с актив 1-26.

Шумен водеше само с точка на почивката – 35:34, както и след третата част – 52:51.

Последната четвърт бе нискорезултатна, но домакините реализираха 14 точки срещу само 7 за противника.

Най-много за отбора на Шумен отбеляза Георги Кендеров. Той завърши с 18 точки и 8 борби за успеха. Александър Милов добави 16 точки и 5 борби, а Константин Паисиев се отчете с 13 точки и 7 овладени топки.

За Черно море Тича най-резултатен беше Лъчезар Тошков с 14 точки и 5 борби. Михаил Молдов вкара още 13 точки, докато Мартин Коцев реализира 11 точки и грабна 5 борби.