Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot372363.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Трей Йънг спаси Атланта в последните секунди – Sportove

Трей Йънг спаси Атланта в последните секунди

С кош на Трей Йънг около пет секунди преди края на редовното време отборът на Атланта Хоукс успя да се измъкне и да намали изоставането си в серията срещу Маями Хийт на 1-2 победи. “Ястребите” се завърнаха от 14-точков пасив в последната четвърт, за да запишат обрат с крайното 111:110 (22:24, 39:30, 16:31, 34:25) в своята зала “Стейт Фарм Арена”. Третият мач от серията ще се проведе в понеделник от 2:00 часа българско време, отново в Атланта.

Двубоят премина през няколко обрата, като първо Маями се сдоби с аванс от осем точки през първата четвърт при 12:20, а малко преди полувремето Атланта достигна до двуцифрен аванс при 61:51 в своя полза. “Ястребите” обаче закъсаха в средата на третата четвърт, когато “горещите” записаха невероятна серия от 21 поредни точки, чрез която тимът на Ерик Сполстра излезе напред с убедителен аванс при 68:84.

Домакините се погрижиха да намалят щетите до края на периода, за да се закачат за своя съперник при 77:85, а в последната четвърт неутрализириха дефицита си и чрез важни тройки на Богдан Богданович и ключови изяви на Трей Йънг изравниха резултата при 101:101. В последните 60 секунди от мача ветеранът Пи Джей Тъкър изведе Маями напред с ключова тройка за 109:110, но с последното си нападение в мача Атланта достигна до успеха чрез кош на Трей Йънг за 111:110.

Йънг записа 24 точки и 8 асистенции на сметката си. Богдан Богданович се включи отлично от пейката с 18 точки, 8 борби и 6 завършващи подавания, Ди’Андре Хънтър наниза 17 точки, Кевин Хъртър и Делон Райт допринесоха с по 13, а Данило Галинари реализира още 11 точки.

Тайлър Хиро бе най-резултатен за Маями с 24 точки и 7 борби от пейката. Макс Струс и Джими Бътлър вкараха по 20 точки, Бам Адебайо завърши с 13 точки и 11 борби, а Пи Джей Тъкър остана с 11 точки и 7 овладени топки.