Валентин Благинов и Валдфиртел спечелиха първия финал в Австрия

Българският волейболист Валентин Благинов и неговият Юнион Райфайзен (Валдфиртел) спечелиха първия мач от финалната серия в австрийската Волей Лига. Воденият от Зденек Шмейкал отбор се наложи над вицешампиона СК Задруга (Айх/Доб) с 3:1 (30:28, 25:23, 16:25, 25:23) в среща, играна в Цветъл.

Втората среща между двата тима е на 17 април (неделя), а третата е на 21 април (четвъртък).

Валентин Благинов бе резерва за своя тима, като се появи на терена в първия и третия гейм, като остана в игра и в четвъртия.

Българският център. завърши с 5 точки (2 блока и 43% ефективност в атака) за успеха
. Най-полезен за Валдфиртел бе Долтън Синоски с 20 точки (2 блока и 41% ефективност в атака) за победата. За Задруга Ксандер Кетжински бе над всички с 28 точки (1 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.