Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot370413.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Царско село 1:0 Пирин (Благоевград), Христов наказа „орлетата“ – Sportove

Царско село 1:0 Пирин (Благоевград), Христов наказа „орлетата“

Отборите на Царско село и Пирин (Благоевград) играят при резултат 1:0 в сблъсък от 26-ия кръг на efbet Лига. Попадението реализира Венцислав Христов (25).

Първият удар в мача отправи Жереми Петрис още във втората минута. Топката обаче прелетя далеч от целта.

7

Царско село - Пирин

В 17-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от фал, но стражът на домакините се справи със ситуацията.

В 25-ата минута „царете“ стигнаха до първия гол в срещата. Тимът получи шанс да изпълнява пряк свободен удар. Зад топката застана опитният нападател Венцислав Христов, който опита нещо средно между центриране към Мартин Кавдански и удар, който попадна право в мрежата на Янко Георгиев.

в 37-ата минута домакините направиха бърза контраатака, която завърши с удар по земя на Лукас Мартинс, но право в ръцете на вратаря на „зелените“.

Две минути по-късно Пирин отговори с най-добрата си атака от началото на мача. Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, където Спас Георгиев продължи с глава към Иван Тасев, който от близка дистанция не можа да отправи по-силен удар, за да вкара кълбото във вратата на Царско село.