Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot369299.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Хеттрик на Остън Матюс помогна на Торонто да победи шампиона Тампа Бей – Sportove

Хеттрик на Остън Матюс помогна на Торонто да победи шампиона Тампа Бей

Лидерът в голмайсторската листа на Националната хокейна лига Остън Матюс записа седмия хеттрик в кариерата си при победата на Торонто Мейпъл Лийфс с 6:2 при гостуването на шампиона в Националата хокейна лига Тампа Бей Лайтнинг.

По този начин нападателят на „кленовите листа“ има вече 54 гола на сметката си от началото на сезона, което е изравнен рекорд в историята на клуба. Матюс вкара два пъти във втората третина и веднъж в третата, за да изравни постижението на Рик Вайве от сезон 1981/82.

Мичел Марнър добави гол и две асистенции за победителите, като така записа точка в десети пореден мач.

Тампа Бей имаше съпротивителни сили само до средата на втората третина, когато на два пъти успяваше да изравни. Пиер Енгвал даде преднина на Торонто през първия период, но малко по-късно Никита Кучеров изравни. Матюс даде нов аванс на гостите по-малко от две минути след старта на втората третина, а Ян Рута изравни за втори път. Матюс и Александър Керфут обаче доведоха резултата до 4:2 след 40 минути игра, а в заключителните 20 минути Матюс и Марнър оформиха изразителния успех на Торонто.