Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/04/screenshot368845.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Етър стигна до равенство срещу Спортист (Своге) със спорна дузпа – Sportove

Етър стигна до равенство срещу Спортист (Своге) със спорна дузпа

Лидерът във Втора лига Етър пропусна възможността да увеличи преднината си на върха. „Болярите“ завършиха наравно 1:1 със Спортист в Своге в мач от 29-ия кръг на шампионата.

И двете попадения паднаха след почивката – домакините откриха резултата в 57-ата минута, когато Яни Пехливанов си отбеляза автогол. В 70-ата минута Радослав Апостолов бе точен от дузпа, за чието отсъждане останаха известни съмнения.

Футболистите на Спортист изявиха сериозни претенции към главния съдия Кристиян Колев, но той бе категоричен в отсъждането си.

Това бе осми пореден двубой без поражение за „виолетовите“ във Втора лига. Въпреки равенството Етър остава лидер в класирането и вече има актив от 59 точки, докато Спортист (Своге) се намира в средата на таблицата, заемайки 10-ото място.

В следващия кръг отборът на Веселин Великов приема Монтана, а „шоколадите“ гостуват на Созопол.