Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot367271.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ЦСКА приема Марица в първи финал на “Демакс” лига – Sportove

ЦСКА приема Марица в първи финал на “Демакс” лига

ЦСКА приема шампиона Марица (Пловдив) в първата финална среща в Националната волейболна лига “Демакс”.

Двубоят е днес, от 18:00 часа в зала “Васил Симов” в София.

Маричанки достигнаха до финала, след като отстраниха на в полуфиналните сблъсъци ДСК Варна с 2-0 победи. ЦСКА отстрани Казанлък Волей (Казанлък) с 2-1 победи.

Пловдивчанки гонят спечелването на 8-ата си поредна титла в първенството. Тимът на Марица е непобеден в НВЛ от ноември 2015 година.

До момента през сезона Марица и ЦСКА се срещнаха три пъти. В двубоите от редовния сезон в първата среща в Пловдив Марица победи с 3:0 гейма, а в София Жълто-сините спечелиха с 3:1 гейма. В полуфиналните в турнира Купа България Марица отново спечели с 3:0 гейма.

Реваншът е на 27 март, от 17:00 б.в. в зала Сила в Пловдив. Така пловдивчанки за втори път могат да станат шампионки в Пловдив в първенството, но за първи път пред публика.

Евентуална трета среща е планирана за 29 март, от 18:00 часа отново в зала “Сила” в Пловдив.

Съдии на двубоя ще са Милена Лазарова и Божидара Миткова.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg

Гледайте най-вълнуващите двубои от Шампионска лига, Лига на нациите, Световно клубно първенство, Световно първенство 2022, на живо, в ефира на MAX Sport.