Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot365287.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Везенков и Олимпиакос с рутинна победа над последния в Гърция – Sportove

Везенков и Олимпиакос с рутинна победа над последния в Гърция

Александър Везенков и неговият Олимпиакос продължават да трупат победи в елита на гръцкия шампионат. Българският национал и тимът му разгромиха последния в класирането Ираклис с крайното 94:65 (20:14, 18:19, 23:17, 33:15) в двубой от 17-ия кръг на първенството в “Двореца на мира и приятелството” в Пирея.

Интрига имаше само до средата на третата четвърт, когато Ираклис все още се държеше на едно притежание разлика от своя съперник.

В края на частта обаче “червено-белите” вдигнаха дистанцията на двуцифрените размери, а в последния период настъпиха газта и довършиха своя съперник.

Старши треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокас даде повече игрово време на някои от резервите си, като Александър Везенков престоя само 10 минути на паркета, за които се разписа със 7 точки, 3 борби и 1 открадната топка. Както е известно, само преди два дни гърците играха срещу АЛБА Берлин в Евролигата, а през следващата седмица им предстоят два мача – срещу Жалгирис на 15 март и дерби срещу Панатинайкос на 17 март.

Костас Папаниколау поведе Олимпиакос с 21 точки и 5 асистенции. Йоргос Принтезис замести Везенков в титулярната петица и реализира 15 точки, Янулиос Ларенцакис добави 12, а Тайлър Дорси се отчете с 11 точки.

Така Везенков и компания отново излизат на първото място в таблицата с баланс от 14 победи и 1 загуба. Втори с мач по-малко е тимът на Панатинайкос, който е с 13-1.

Снимка: Facebook/Olympiacos B.C.