Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot365283.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Дея спорт с бърза победа над Дунав – Sportove

Дея спорт с бърза победа над Дунав

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) постигнаха 6-а поредна и общо 15-а победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Венцислав Симеонов тим надигра категорично у дома Дунав (Русе) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) в мач от 20-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала „Младост“.

По този начин бургазлии са 5-и във временното класиране с 15 победи, 5 загуби и 44 точки. Дунав пък е на 9-о място с 25 точки след 8 победи и 12 загуби, колкото има и 10-ия Сливнишки герой (Сливница), но с 24 точки.

В предпоследния 21-и кръг от редовния сезон Дея спорт гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), а русенци са гости на силния тим на Монтана. И двата двубоя са във вторник (15 март) от 18,00 часа.

Русенци диктуваха положението от самото начало на първия гейм, като до средата преднината им бе стабилна. Дея спорт се доближи на точка-две, но след грешки на момчетата на Пламен Христов резултатът бе изравнен. Домакините от Бургас успяха да пречупят Дунав и да обърнат, спечелвайки частта след 25:22. Дунав имаше силни моменти и във втората част, но домакините от Дея спорт отново ги надиграха и поведоха с 2:0 след 25:18. Третият гейм премина изцяло под диктовката на момчетата на Венцислав Симеонов, които записаха чиста победа след 25:17 и 3:0.

Над всички за Дея спорт бе Георги Петров с 21 точки (1 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака – 16) за победата. Тодор Вълчев добави още 15 точки (1 ас, 52% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане – 9) за успеха.

За тима на Дунав капитанът Ангел Павлов бе единственият с двуцифрен актив с 10 точки (48% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане).