Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot364969.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Бодьо/Глимт не спира да учудва Футболна Европа – Sportove

Бодьо/Глимт не спира да учудва Футболна Европа

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт изигра поредния си впечатляващ мач в Лигата на конференциите. В първия осминафинален сблъсък срещу АЗ Алкмаар скандинавците се наложиха с 2:1 и дадоха заявка да стигнат още по-напред. Амал Пелегрино откри за Бодьо/Глимт в 39-ата минута, но в 73-ата Закария Абухлал изравни. Успеха на домакините донесе Ола Солбакен от дузпа в добавеното време.

Бодьо/Глимт направи фурор още в групите на турнира, където разгроми Рома с 6:1. В плейофния кръг норвежците отново доказаха, че не бива да бъдат подценявани, и елиминираха Селтик след две победи. АЗ Алкмаар поднови участието си в Лигата на конференциите директно от осминафиналите, след като през есента завърши на първо място в своята група.

В началните минути гостите от Нидерландия по-често се задържаха в противниковата половина, но без да създадат положение пред вратата на Никита Хайкин. Бодьо/Глимт отправи първия си опасен удар чрез Хаген, но Петер Виндал внимаваше. След половин час игра Евангелос Павлидис от АЗ Алкмаар шутира силно, но топката срещна дясната греда.

Мачът ставаше все по-динамичен, а атаките към двете врати постоянно се редуваха. В 39-ата минута центриране на Сампстед стигна до Амал Пелегрино и той беше точен с глава – 1:0 за домакините. В самия край на полувремето младата звезда на АЗ Йеспер Карлсон излезе зад защитата, но беше спрян от флага за засада.

След почивката АЗ Алкмаар организира няколко добри атаки и при една от тях стигна до изравнителен гол. Негов автор стана Абухлал след подаване на Юкинари Сугавара. Последната дума обаче имаха домакините. В самия край на мача Пантелис Хаджитакос фаулира в наказателното поле Салтнес и съдията Никола Дабанович даде дузпа за Бодьо/Глимт. Солбакен не сбърка и осигури аванс на тима си преди реванша в Нидерландия.

Гледайте най-вълнуващите мачове от УЕФА Лига Европа и Лига на Конференциите, на живо, в ефира на MAX Sport.