Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot364007.jpeg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Олимпийският шампион Словения спечели отборното състезание по ски-скок в Осло – Sportove

Олимпийският шампион Словения спечели отборното състезание по ски-скок в Осло

Олимпийските шампиони от Словения спечелиха смесеното отборно състезание по ски-скок на голямата шанца в Осло-Холменколен, Норвегия.

Словенците, които заложиха на състав Урша Богатай, Ловро Кос, Ника Крижнар и Тими Зайц, завършиха с резултат от 942.9 точки. Те поеха водачеството в класирането още от самото начало и не показаха колебания, които да позволят на съперниците им да ги свалят от върха.

След първия кръг Словения имаше 473.7 точки и водеше с над 50 точки на Япония и Австрия, които бяха втори и трети.

Австрийците все пак успяха да се преборят за втората позиция. Киара Кройцер, Мануел Фетнер, Марита Крамер и Щефан Крафт завършиха с 867.7 точки и изпревариха само с 0.8 точки състава на Норвегия (Анна Один Стрьом, Роберт Йохансон, Силе Опсет и Халвор Егнер Гранеруд).

Японците, които бяха втори след първите скокове, останаха в крайна сметка четвърти, а пета и шеста позиция заеха Германия и Финландия

Състезанието в Осло бе второто и последно за сезона по смесен отборен ски-скок, като и в двата старта победител е отборът на Словения.