Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot364005.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Нефтохимик без проблеми срещу Сливнишки герой – Sportove

Нефтохимик без проблеми срещу Сливнишки герой

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 3-а поредна и общо 15-а победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Николай Желязков тим надигра категорично у дома Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:16) в мач от 18-ия кръг на шампионата, игран този следобед в зала „Младост“.

Така бургазлии са втори във временното класиране с 15 победи, 3 загуби и 44 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Сливнишки герой пък е на 9-о място със 7 победи, 10 загуби и 21 точки.

В следващия, междинен, 19-и кръг Нефтохимик гостува на Дунав (Русе), а играчите на Мартин Стоев са гости на шампиона Хебър (Пазарджик). И двете срещи са във вторник (8 март).

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм, след което домакините от Нефтохимик набраха инерция и поведоха. Сливнишки герой изравни, след което ситуацията се повтори. След средата на гейма играта отново продължи точка за точка, но в края му бургазлии успяха да се наложат с 25:23. Вицешампионите тръгнаха с добра преднина от самото начало на втората част. След 8-ата точка сливничани вкараха интрига, като дръпнаха в резултата, но впоследствие от двете страни на мрежата играта отново продължи точка за точка. Момчетата на Николай Желязков поеха инициативата и удвоиха аванса след 25:21. Третата част започна идентично на първата, след което Нефтохимик се откъсна и не позволи изненада – 25:16 и 3:0.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Юлиус Фиркал (4 аса, 57% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане – 14) и Калоян Балабанов (1 ас, 58% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане – 10) с 16 и 15 точки за победата.

За тима на Сливнишки герой Мариян Наков бе над всички с 18 точки (1 блок и 50% ефективност в атака – 13).