Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/03/screenshot363521.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Локомотив София удържа Славия в ББЛ А група – Sportove

Локомотив София удържа Славия в ББЛ А група

Локомотив София записа шеста победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви друг столичен отбор – Славия, с 80:73.

След тази среща победителите днес са с баланс 6-10, докато опонентът им остава последен с едва един успех от 15 мача и в серия от седем поредни загуби.

Двубоят започна с много висока резултатност, като двата тима постоянно разменяха водачеството си.

Нито един обаче не успя да дръпне с повече от 5-6 точки, а след десет минути игра Локомотив водеше с 27:23. Тимът поддържаше аванса си и през втория период, като на няколко пъти преднината му ставаше двуцифрена, а на почивката бе напред с 53:42.

След паузата обаче Славия заигра доста по-добре и дори успя да стигне до пълен обрат, а преди последната част равенството бе възстановено – 62:62. Играта продължи кош за кош, но в самия край символичните домакини успяха да измъкнат успеха.

Иван Павлов бе най-резултатен за победителите с 25 точки, а дабъл-дабъл от 24 точки и 11 борби записа Радослав Колев.

За съперника Александър Ангелов реализира 23 точки. Виктор Митев записа 20, а Даниел Тодоров завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 9 борби.