Мидтиланд взе аванс срещу ПАОК

Датският Мидтиланд взе аванс от 1:0 срещу гръцкия ПАОК в двубой от плейофите за влизане в 1/8-финалната фаза на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите.

Срещата на “МСХ Арена” беше решена още в 23-ата минута, когато се разписа Йоел Андерсон след асистенция на Евандер. Шведът получи топката в дълбочина от центъра на терена и хладнокръвно се разписа. Датчаните бяха по-добрия тим до края на полувремето, но до нов гол не се стигна.

След паузата гостите от южната ни съседка опитаха всичко да се върнат в мача, но така и не успяха, но интригата за реванша в Солун след седмица се запази. Множеството извършени смени и в двата отбора пък нарушиха ритъма на игра и зрителите не видяха много футбол след паузата. Най-интересното положение беше гледа за Мидтиланд в 90-ата минута.

Гледайте най-вълнуващите мачове от УЕФА Лига Европа и Лига на Конференциите, на живо, в ефира на MAX Sport.