Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2022/02/screenshot360723.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Мартин Стоев и Сливнишки герой с 4-а поредна победа в Efbet Супер Волей – Sportove

Мартин Стоев и Сливнишки герой с 4-а поредна победа в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) записаха четвърта поредна и общо 5-а победа в първенството при мъжете – Efbet Супер Волей. Воденият от Мартин Стоев тим надигра като домакин Славия с 3:0 (25:20, 25:20, 25:15) в мач от 13-ия кръг на шампионата.

Двата тима се срещнаха и преди две седмици, като сливничани надделяха с 3:2 гейма.

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което сливничани поведоха (7:5 и 8:6).

Играта продължи точка за точка, след което „белите“ набраха инерция и излязоха напред. Това обаче бе продължи дълго, и след 18-та точка момчетата на Мартин Стоев отново взеха нещата в свои ръце.

В следващите два гейма Сливнишки герой доминираше напълно и без проблем записа чиста победа.

Най-резултатен бе Мариян Наков с 12 точки (1 ас, 2 блокади), с 10 точки (1 ас, 5 блокади) се отчете Георги Левенов и бе отличен за MVP на мача. За съперника Апостол Боянов бе единственият с двуцифрен актив (1 ас, 1 блокада).

Сливнишки герой е девети с 15 точки (5 победи, 7 загуби), Славия е 12-и с 12 точки (4 успеха, 9 поражения).

В следващия кръг Сливнишки герой среща Марек Юнион-Ивкони, на 15 февруари (вторник).